Povídky

Černá díra

Černá díra

Slunce pomalu zapadalo a nad vzdálenou pustinou Zóny se nesly mohutné mraky doprovázející pestrou rudou barvou, jež tvořila krásně vypadající červánky. Nejsem žádný romantik, tohle mi však připomnělo, že takhle hezkou noc jsme tu dlouho neměli. Nedá se však říct, že by najednou všechno rozkvétalo. Pustina se nezměnila. Za ten půl rok co zde hlídkuji, jsme poznali akorát tak déšť nebo bizarní počasí a podivně zataženou oblohu. Naše základna není žádná extra třída, ovšem pro tři hlídkující vojáky jako dělaná. V téhle oblasti tak jako tak, není co hlídat. Ještě žádný stalker se nepokusil vejít tam ani nazpět. Možná proto je nás tu tak málo. 

…přečíst první část –

 

Příliš mnoho očí

Příliš mnoho očí - část první

Barman se na mě díval jako na zjevení. Nevim proč. Vypadal jsem naprosto stejně jako všichni ostatní v tomhle lokále. Stál jsem opřenej o jeden z mnoha pultů v baru a popíjel vodku, která mi sice vůbec nechutnala, ale docela dobře rozostřovala smysly, který jsem teď vůbec nechtěl používat. Dělám tohle po každý akci. Neřekl bych že mám s alkoholem problém, ale je to prostě fajn povyražení, když nikde kolem není ženská ani jakýkoli jiný vyžití. Takhle to praktikuje většina ostatních stalkerů, tak co. Začínal jsem chápat proč na mě barman koukal tak divně. Akorát jsem dojížděl třetí flašku vodky a pořád jsem stál pevně na nohou. Kolemstojící stalkeři, normálně se buď mezi sebou bavící nebo jen do něčeho zahloubaní, si toho také začali všímat. Někteří, ti zkušenější chápali moje počínání. Věděli totiž, že jsem právě prošel nečim hodně zlym.

…přečíst první část – druhá část – třetí část – čtvrtá část

 

Chance To Survive

Stalker - Chance To Survive Part 1

Vasilij Kozlovsky, tvrdý a nezlomný čtyřicátník, býval několik let v armádě, ale brzy ho za záhadných okolností vyhodili. Armáda byla jeho život, kvůli službě opustil i svou přítelkyni a rodinu, a když se dozvěděl o vyhazovu, málem nevydržely jeho nervy. Nevěděl, co dělat dál, už mu bylo vše jedno, jeho blízcí ho zavrhli, a tak zkusil najít štěstí v Zóně.

první část – druhá část – třetí část – čtvrtá část – pátá část – šestá část sedmá část

 

Nejhorší představy

„Víte jak šílenej a hrůzostrašnej je život v Zóně? Pochybuju, protože abyste pochopili všechno, co se tu děje, museli byste si sem udělat menší vejlet, ze kterýho se ale pravděpodobně nevrátíte. To bejval i můj případ, ale pořád sem eště mezi živejma. Votázka je, jak dlouho, a proto píšu tohle, je to takový poselství budoucím generacím. Sedim v baru na vysoký rozvrzaný stoličce u pultu a píšu to, co zrovna čtete. Teda pokud to vůbec někdo bude číst.“

…přečíst celou povídku

 

Operace Big Bullet

Stalker - Operace Big Bullet

Plukovník Dimitri Antonov je nechvalně proslulý po celé Ukrajině, hlavně svými nekompromisními metodami a tím, že se za každou cenu snaží zavděčit svým nadřízeným a kvůli tomu hodlá jít i přes mrtvoly. Byl poslán do Zóny, protože právě jeho nadřízení si myslí, že jedině on může v Zóně nastolit pořádek.

…přečíst celou povídku

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře