Stalker: Lost Alpha (Directors Cut Final)

Stalker: Lost Alpha je exkluzivní stand alone modifikace, kterou vytvořil tým dez0wave. Mód rozšiřuje hru Stalker: Shadow of Chernobyl o vynechané pasáže a možnosti, které vývojáři z GSC Game World slibovali v úplně prvních záběrech a trailerech, které se nakonec do oficiální verze hry nikdy nedostaly.

Modifikace byla vydána již v roce 2014, nicméně o 4 roky později vyšel finální release zvaný Directors Cut. Tato verze kompletuje naprosto nový herní zážitek z původně slibovaného Stalkera, který je navíc graficky i fyzicky vylepšen v plnohodnotné hře.

Systémové požadavky Stalker: Lost Alpha

Static Lighting Mode:

 • Intel Core 2 Duo, nebo podobný AMD procesor kolem výkonu 3GHz
 • 2GB RAM
 • NVIDIA 9800 GT, nebo podobná ATI/AMD HD3000 SERIES grafická karta
 • 20 GB volného prostoru na disku

Full Dynamic Lighting without Special Effects:

 • Intel Core2Duo nebo podobný AMD procesor kolem výkonu 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • NVIDIA GT500 series, nebo podobná ATI/AMD HD5000 SERIES grafická karta
 • 20 GB volného prostoru na disku
 • 64 bit OS

Full Dynamic Lighting with all Special Effects:

 • Intel MULTICORE (I3, I5) nebo podobný AMD procesor kolem výkonu 3 GHz
 • 4 – 6 GB RAM
 • NVIDIA GT600 SERIES, nebo podobná ATI/AMD HD6000 SERIES grafická karta
 • 20 GB volného prostoru na disku
 • 64 bit OS

Full Dynamic Lighting with DX10 and all Special Effects:

 • Intel I5, I7 nebo podobný AMD procesor kolem výkonu 3.5 GHz
 • 8 GB RAM a více
 • NVIDIA GT700 SERIES, nebo podobná ATI/AMD HD7000 SERIES grafická karta
 • 20 GB volného prostoru na disku
 • 64 bit OS

Stalker: Lost Alpha můžete stáhnout jako kompletní samostatnou hru podle instrukcí níže.

 1. Stáhněte Stalker: Lost Alpha přes torrent na tomto odkazu. (například přes program Bitlord).
 2. Po stažení spusťte instalaci a dokončete extrahování.
 3. Poté si projděte, co za dodatečné modifikace chcete spolu s Lost Alpha nainstalovat. Při výběru buďte ostražití, některé modifikace by vám mohli velmi ztížit hraní a průchod hrou. Stejně tak nedoporučujeme nastavovat kompletní ruštinu, která vám už nedovolí přenastavit například titulky na anglické.
 4. Po dokončení instalace upgradujte klienta Lost Alpha Configurator, stažením patche na tomto odkazu (heslo archivu: stalkergame.cz)
 5. Poté aplikační soubor extrahujte a překopírujte do adresáře s instalací – C:\Program Files\S.T.A.L.K.E.R. – Lost Alpha DC).
 6. Spusťe hru přes Lost Alpha Configurator a užíjte jeden z nejzajímavější počinů módování her vůbec!
 7. Hru si můžete zahrát také s českými titulky

Další modifikace do hry Stalker: Shadow of Chernobyl můžete najít v naší sekci.

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
EXBIER
EXBIER
2 měsíců před

celkem jsem pochopil proč to nevydali, za prvé by to v roce 2007 nedal nikomu pc a za druhe je to proste nehratelny v přestřelkách

EXBIER
EXBIER
2 měsíců před

težce se to neda hrat,vecny zasekavani zbrani a to jako totalne nepoužítelný. Další jsou npc to jsem nepochopil lepssi player tracing nez cheateri ve fortnitu 😀 😀 😀 😀 katastrofa…..

KUba
KUba
3 měsíců před

zdravim,nema nekdo radu?hra docela jde ok,ale kdyz vyjdu z baru za Sacharovem,narazim na kontrolera,hra vzdy zamrzne,uz jsem dal direct 9,stahl grafiku na low,vypnul antilising,ale vzdy tak po minute pad a musim restart pc,diky moc

Joe
Joe
1 rok před

Povedlo se mi hru i češtinu rozfungovat (na Win10), ale je to trochu komplikovanější. Pokusím se to popsat tak, aby to každý pochopil a zvládl.

Stáhl jsem hru přes výše uvedený torrent a zjistil, že po nainstalování to je verze 1.4005. Zkusil jsem hru aktualizovat přes „Lost Alpha Configurator“ (v programu je v horní části vlaječka ve žlutém poli, přes kterou se spouští aktualizace), ale psalo to blíže nespecifikovanou chybu a hra se nechtěla neaktualizovat. Hra šla spustit, ale byla tam pouze angličtina a ruština. Když jsem do hry zkusil vložit češtinu, hra vyhazovala chybu a nešla spustit. Výše uvedená čeština je totiž pouze na verzi 1.4007 a na verzi 1.4005 nefunguje.

Jelikož angličtinu moc neovládám, rozhodl jsem se vyzkoušet google 😉 Podařilo se mi najít následující torrent (https://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v14007-dc-torrent) přes který je možné si stáhnout jinou instalačku hry, která je rovnou ve verzi 1.4007. Problém nastal, když jsem hru zkusil spustit přes „Lost Alpha Configurator“, který se v rámci nové instalace automaticky vytvořil ve složce hry. Configurator po spuštění zase psal nějakou blíže nespecifikovanou chybu a tak jsem jej nahradil výše, v bodě č.4 uvedeným „upgrade klienta Lost Alpha Configurator“ (https://www.stalkergame.cz/wp-content/uploads/2021/07/lost-alpha-uprgade.zip – heslo: stalkergame.cz ). Tento nový Configurator jsem pak přes výše uvedenou vlaječku aktualizoval, do hry vložil češtinu a hra mi funguje zatím bez problémů.

Lubos
Lubos
1 rok před

Hra jde…ale nainstaluju cestinu a ende…

Marek
Marek
2 let před

Zdravím mám problém s configurátorem. Když se pokusím stáhnout nový update napíše mi to : ‚An unexpected error has occurred, and the program’s state is unstable. You may be able to continue working, but it’s highly recommended to save all changes and restart the program immediately. Details are in the log file.‘
Neví někdo co s tím?

Muhle
Muhle
2 let před
Odpovědět  Marek
shodan
shodan
2 let před

me se hra na W10 ani nespusit 🙁 configurator pada…

shodan
shodan
2 let před
Odpovědět  shodan

neustale mi to rve, ze moje grafika nesplnuje pozadavky na spusteni? nejaka rada? kdysi predchozi verze bez tohohle configuratoru bezela v pohode…

Patrik
Patrik
2 let před

Až na to hra přes Configurator nefunguje a hází chybu xrdebugnew.cpp line 828 a nikde se nedá dočíst normálnímu řešení. Bez toho hra funguje normálně.