Clear Sky – Samotné hraní

Volnost pohybu a jednání

Stalker:Clear SkyKlíčovým námětem je svoboda volby jak hru hrát. Jste uvrhnuti do rozlehlého světa, obrovského území obývaném různými tvory, ovlivněný neznámými a bizarními zákony, postavený před smrt, stejně tak jako před slávu nebo bohatství. Na vrcholu toho všeho, dostanete pouze minimální množství výbavy a příběh kuje pikle. Od té chvíli je vše váš nezávislý průzkum a boj. Hraní bude schopné reagovat na to, jakou cestou se vydáte: preferujete nehlučné tajné operace s někalikahodinovým čekáním? Rychlé přepady? Možná budete raději koumat a obchodovat? Anebo možná někde v hloubi srdce jste válečník? Svoboda jednání je základem pro hru, kterou nemůžete hrát dvakrát úplně stejně.

Žíjící, dýchající svět

Stalker:Clear SkyTakže jste si zvykli že herní svět je neměnný? Zapomeňte na to! Už nejste jen vpuštěn ke spínačům a skriptovaným scénám. Ve S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, zatímco se budete motat poblíž silnice, nikdy nebudete vědět, co vás čeká za rohem. Může tam být tábor přátelských stalkerů, doupě bestií, potřeštěný ostřelovač nebo krvesaj, poraněný stalker nebo číhající vrah. Svět žije svým vlastním životem, odehrává se v něm mnoho událostí nezávislých na vašich činnech. Vyberte si, buď budete klidně pozorovat dění, anebo se stanete jejích aktivním účastníkem.

A-life

Stalker:Clear SkyCo dělá svět S.T.A.L.K.E.R. tak živým? Je to systém simulace života (jinak také zvaný A-Life), průkopnický systém umělé inteligence, který je zodpovědný za kontrolu všech postav hry a událostí v Zóně. Přes 1000 stalkerů jde dokončovat své úkoly, zkoumat Zónu, bojovat, odpočívat, jíst – skutečně v Zóně žijí. Bestie se kupí do smeček aby mohly napadnout tábory stalkerů a bojovat se sebou navzájem. V globálním měřítku umělá inteligence kontroluje dokonce i války frakcí. Tvoření událostí v pozadí? Generování neomezeného množství sekundárních úkolů a nahádných výprav? A-Life to zvládá vše. Dlužno efektivitě inovativního systému A-Life, váš průchod hrou nebude pouze pokaždé jiný, ale také úplně odlišný od ostatních hráčů.

Den a noc se střídají v reálném čase

Stalker:Clear SkyJak se učíte žít a přežít v Zóně, doprovází vás tok času. Dny jsou střídány nocí a jasné slunečné počasí je vyhnáno bouřkovými mračny. Jako nikdy předtím, čas dne dopadá i na vaše hraní – jakmile vy a ostatní stalkeři začnete vidět hůř v noci, většina zbraní dokáže v noci vidět naprosto dokonale; hlídáte si bestie, co během dne raději sedí pod zemí, ale v noci se plíží okolo vás; dovolujete si vpadat do Zóny, dělajíc to nejlepší co dokážete, jen abyste našli artefakty viditelné pouze v noci – nepropásněte svou šanci dostat ze hry maximum. A tak, jak se vystavujete většímu riskování během nočních výletů, můžete dostat daleko větší odměny. Je jen na vás jak se rozhodnete.

Výbava a zbraně

Stalker:Clear Sky Výlety do Zóny jdou ruku v ruce s větším nebezpečím. To je důvod, proč vás nemůžeme poslat do této školy přežití bez pořádné výbavy. Připravili jsme pro vás celou sadu ochranných obleků, detektory, poživatelné jídlo, lékárničky, obvazy, prostředky ochrany před radiací a jiné věci nutné k přežití. Společně s tím můžete obdržet výběr zbrání v Zóně, rozkládající se od nože, pistolí, pušek až k těžkému granátometu. Munice? Žádný problém, a to i s odlišnými typy. Vyrovnali jsme pro vás kusy munice, tak si buďte jisti, že se chovají velmi realisticky: zbraně střílí s reálnou silou a podél jejich správné trajektorie se odchylují a zasekávají. Když to půjde, vylepšete si svou zbraň: tlumič, k hlavni připojitelný granátomet, ostřelovačská optika – zeptejte se u svého nejbližšího oblíbého obchodníka! Dobrá, vypadá to, že jste poučeni a cítíte se připraveni nést Zónu na svých bedrech. Jen běžte… a raději byste se měli vrátit žíví!

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře