Stalker 2: Heart of Chernobyl

STALKER 2 nesoucí podtitul Heart of Chernobyl je pokračování originální série S.T.A.L.K.E.R., která přinesla celkem tři díly atmosférické střílečky – Shadow of Chernobyl, Clear Sky a Call of Pripyat. Za všemi tituly, včetně toho nadcházejícího stojí ukrajinské vyvojářské studio GSC Game World.

  • Vracíme se do Zóny! Do světa, který je pro nás stejně atmosferickým jako nebezpečným. Opět se necháme unést žánrovými prvky akční střílečky, RPG a hororového simulátoru.
  • V nelineárním příběhu se bude děj točit kolem hlavních postav našeho zámého Streloka a Skifa.
  • Opět se vracíme ke kořenům původní série, kde pro nás bude denním chlebem zejména přežití v radioaktivní Zóně. Dále nelze opomenout sběr artefaktů, střety s nepřátelskými frakcemi a šílenými mutanty nebo boj za zachránu celé Zóny.
  • Grafika je postavena na nejnovějším Unreal Engine 5.
  • Prověřte si systémové požadavky Stalkera 2, zda hru řádně rozchodíte.
  • Hra poskytne prostor také tvůrcům modifikací, které se budou moci vyřádit na custom módech.
  • Poprvé v herní sérii se dočkáme také multiplayeru, který bude do hry implemenotván jako bezplatní aktualizace po vydání hry.

Podle slov vývojářu z se společnosti GSC Game World můžeme očekávat velké množství alternativních konců, což jsme mimojiné zažili i v předchozích dílech. Hru tedy budeme muset projet víckrát, abychom si došlápli na všechny možné konce. Velkou roli bude opět hrát sběr artefaktů a pohyb po zóně, který bude mnohem složitější a temnější.

STALKER 2: Heart of Chernobyl je plánován na 5. září 2024 pro PC a Xbox X Series. Objednávat hru můžete u ověřených českých prodejců Xzone a JRC. Nebo si hru můžete koupit na Steamu.

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře