Stalker: Lost Alpha čeština

Stalker: Lost Alpha je plnohodnotná stand-alone předělávka prvního dílu Stalker: Shadow of Chernobyl. Kromě vylepšené grafiky modifikace přináší také oficiálně nevydané části hry, kterou slibovali vývojáří z GSC, nicméně v původní hře se nikdy neobjevily.

Modifikaci si můžete zahrát v ruštině, angličtině nebo také s českými titulky. Češtinu Stalker: Lost Alpha vytvořil fanoušek Mr.Tom, jemuž patří věškerý kredit. Jakmile máte nainstalovanou hru podle instrukcí v naší sekci, můžete se pustit do instalace češtiny.

  1. Stáhněte češtinu na tomto odkazu (heslo pro archiv: stalkergame.cz).
  2. Extrahujte soubor gamedata.db2 a zkopírujte jej do adresáře z instalací (C:\Program Files\S.T.A.L.K.E.R. – Lost Alpha DC).
  3. Spusťe hru a v nastavení Options -> Game -> Language zvolte Czech.
  4. Hru máte česky.

Čeština je dle slov autora kompatibilní na poslední verzi hry 1.4007.

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odběr diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kesa
Kesa
10 měsíců před

Díky moc za češtinu pane Tome.

Muhle
Muhle
7 měsíců před

zdravím dají se zapnout titulky v konverzacích ? nikde to nemohu najít

adam
adam
7 měsíců před

hra ide ale akonahle tam skopirujem tu cestinu tak mi ju nespusti

Petr
Petr
4 měsíců před
Odpovědět  adam

taky mi to nejde… muze to nekdo potvrdit? kdyz je tam soubor gamedata.db2 tak to nejde..

Lubos
Lubos
4 měsíců před
Odpovědět  Petr

Mne to taky po instalaci cestiny nejde….akorat se to spusti a cerna obrazovka ende…

Karlos
Karlos
4 měsíců před
Odpovědět  Lubos

Funguje bez problémů

Joe
Joe
4 dní před
Awaiting for approval

Povedlo se mi hru i češtinu rozfungovat (na Win10), ale je to trochu komplikovanější. Pokusím se to popsat tak, aby to každý pochopil a zvládl.

Stáhl jsem hru přes výše uvedený torrent a zjistil, že po nainstalování to je verze 1.4005. Zkusil jsem hru aktualizovat přes “Lost Alpha Configurator” (v programu je v horní části vlaječka ve žlutém poli, přes kterou se spouští aktualizace), ale psalo to blíže nespecifikovanou chybu a hra se nechtěla neaktualizovat. Hra šla spustit, ale byla tam pouze angličtina a ruština. Když jsem do hry zkusil vložit češtinu, hra vyhazovala chybu a nešla spustit. Výše uvedená čeština je totiž pouze na verzi 1.4007 a na verzi 1.4005 nefunguje.

Jelikož angličtinu moc neovládám, rozhodl jsem se vyzkoušet google 😉 Podařilo se mi najít následující torrent (https://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v14007-dc-torrent) přes který je možné si stáhnout jinou instalačku hry, která je rovnou ve verzi 1.4007. Problém nastal, když jsem hru zkusil spustit přes “Lost Alpha Configurator”, který se v rámci nové instalace automaticky vytvořil ve složce hry. Configurator po spuštění zase psal nějakou blíže nespecifikovanou chybu a tak jsem jej nahradil výše, v bodě č.4 uvedeným “upgrade klienta Lost Alpha Configurator” (https://www.stalkergame.cz/wp-content/uploads/2021/07/lost-alpha-uprgade.zip – heslo: stalkergame.cz ). Tento nový Configurator jsem pak přes výše uvedenou vlaječku aktualizoval, do hry vložil češtinu a hra mi funguje zatím bez problémů.

6
0
Co si o tom myslíš, Stalkere?x