Shadow of Chernobyl – Herní svět

Svět zóny je obrovský kus území tvořící polorozbořené budovy opuštěných již po 20 let, lesy a velkou plochou travnaté zeleně. Zóna nabízí zanedbané podzemní a pozemní laboratoře, mrtvé vojenské základny a poskytuje území pro nové technologie. Radioaktivní země je pokrytá jedovatou mlhou, smrtelnými gravitačními anomáliemi a zbytky původního života. Toto je svět katastrofické průmyslové a ekologické katastrofy. A na tomto člověkem poničeném území odpočívá velká ruina Černobylské atomové elektrárny. 

Vytvořili jsme Zónu na základě rekonstrukce Černobylské atomové elektrárny a 20-ti kilometrové oblasti okolo ní. Při postupováním hry, hráči uvidí Mrtvý Les (Dead Forest), město Pripya‘ a Černobyl. Vplíží se do sarkofágů Černobylského komplexu, půjde skrz oblasti, opravdu existujícího epicentra tragédie, která se stala před nějakými 16 – 20 lety. 

Dělali jsme co jsme mohli, abychom reprodukovali atmosféru průmyslové a ekologické katastrofy Černobylu v detailu, tak nepopíratelnou, že všechny kusy Zóny, které uvidíte snadno poznáte. Foto a video materiály, které byly nashromážděny během našeho výletu do Černobylu, poskytují přesné informace k vytvoření textur a architektury s největším realismem.

Popis

Jako hráč máte možnost prozkoumávat celý svět Zóny. Žádná fyzická omezení. Žádné časové limity. Stanete se Stalkerem – křížencem mezi žoldákem a hledačem pokladů, který je často viděn jako lupič, mrchožrout, samotář, a jako potrava. Váším úkolem je najít a získat zpět artefakty odkudkoliv ze Zóny. Je to trochu jako vyndavat rudé uhlíky ven z kamen. A to je ta lehčí část. 

Jakmile najdete pár artefaktů, musíte najít obchodníka, s kterým můžete obchodovat. 

A) Nejsou na hlavni ulici
B) Nenáleží žádné organizaci s dobrými úmysly
C) Podřízli by vám hrdlo tak rychle, jak rychle by udělali kšeft

Za předpokladu, že s nima umíte vyjednávat, můžete odejít s pořádným balíkem peněz. Ted už můžete nakupovat zbraně, munici, ochrané oděvy a jiné základní potřeby, které vám umožní dokončit obtížné úkoly ve více nepřístupných oblastech. Ačkoli většinou pracujete sami, můžete na základě vašeho chování, nabýt oboustranných výhod i s ostatními Stalkery. Můžete se potkat a vyměnit si informace, nebo jen obchodovat. Avšak, chovejte se jako zmetek a odplata přijde velmi rychle. Všechny vaše činy mají následky a budou mít dopad na okolní svět. Nejen to, tento svět existuje ať jste v něm nebo ne. Čas ubíhá, počasí se notoricky mění, anomálie napadají krajinu, hráči a postavy na sebe vzájemně působí a krmí se. Věci nikdy nejsou tam, kde jste je nechali, či takové, jak vypadají. Čím déle přežíváte, tím více se učíte o způsobech Zóny. Vyvíjíte své dovednosti a zlepšujete svou reputaci, také přijdete na to, jak nezemřít hlady. S trochou štěstí a inteligence můžete získat uznání jiných Stalkerů. Nicméně, stále tu zůstává armáda, mutanti a nevyzpytatelné pozdvižení z erupcí, se kterými se budete muset poprat. Hodně štěstí. Nebo tím myslíme sbohem?

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

0
Co si o tom myslíš, Stalkere?x