Clear Sky – NPC

NPC mají různá vychování. Zatímco si můžete být rozumně jistí tím, že mutanti jsou velmi agresivní a vidí vás jako trošku něco víc než jídlo, ostatní lidé v Zóně jsou daleko složitější. Armáda má práci ke konání a je v tom dobrá. Jestliže jste v Zóně, jste cílem, a když se ujmete boje s armádou, máte pouze trochu času k ocenění proměnnou bojovou AI a její inteligentní vyhledávání úkrytů předtím, než vás zasype pořadnou dávkou kulek. Avšak ostatní Stalkeři jsou jiná záležitost. Stalkeři tu nejsou jako nepřátelé, teda dokuď si z nich nepřátele neuděláte. Můžete si vybrat agresivní cestu a dělat si nepřátele z jednotlivců, ale klidně i z celých klanů. Nicméně pokud uvážíte opatrné sblížení, naleznete ekonomiku založenou na obchodování s věcmi, jídlem, zbraněmi a informacemi. Je to pouze na vás – zvolte si, jestli chcete vidět Stalkery jako nepřátele nebo jako kolegy pomáhající vám v postupu hrou.

Stále tu ve hře je určitý počet „Překupníků“. Tito chlapi opravdu mají pod kontrolou celou ekonomiku Zóny. To jsou ti chlapíci, co vám mohou dát práci, prodat vám vybavení a odhalit informace o Zóně. Překupníci jsou uznávaní tím, že zprostředkovávají férový přístup ke všem Stalkerům, takže pokud naštvete nebo zabijete některého z překupníků, můžete si proti sobě poštvat celou Zónu.

Obchodování

Aby přežil, Stalker musí obchodovat. Tak jako v opravdovém světě můžete nakupovat, prodávat a vyměňovat věci co potřebujete, od munice až po artefakty. Měnou je Sovětský rubl a můžete dělat kšefty s armádou, vědci, překupníky a ostatními Stalkery. Existuje určitá etiketa, která by měla být vřele doporučovanou: Při setkání se starším Stalkerem si nejdříve vyměníte pozdravy, budete souhlasit s odstraněním zbraní, a pak se pomalu přiblížete na vzdálenost nutnou pro obchody. Porušení této etikety vyvolá krutou odezvu.

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

0
Co si o tom myslíš, Stalkere?x