STALKER 2 plánován na rok 2021, první screenshot

Kategorie: Stalker 2 | komentáře (2)

Je těžko uvěřitelné, že se po téměř 12 letech od vydání Call of Pripyat dočkáme kýženého sequelu STALKER 2. Napříč dekádou se o práva na vývoji přetahovala řada společností a vývojářských studií, která nechtěl nechat ležet značku Stalkera ladem. Ačkoliv nějakou dobu vlastnila práva také společnost Bethesda, nikdy jsme se žádné práce od nich nedočkali. Do svých rukou si bere vývoj pokračování pro nás velmi známé ukrajinské studio GSC Game World, které stojí za celou původní sérií. Datum vydání je plánován na rok 2021.

Informace kolem pokračování legendárního Stalkera jsou opět doplněna pouze o otazníky, což se dá považovat za standardní přístup GSC. Nevíme přesný datum vydání, nevíme platformy, nevíme příběh, nevíme nic. Z původních článků a statusu na Twitteru se dá zatím jen předpokládat, že má vývoj na starosti kompletně nový tým vývojářů. Hru by navíc měl pohánět Unreal Engine 4, což je poměrně netradiční a velký skok od X-Ray Enginu.

Na oficiální stránce stalker2.com navíc můžeme najít oficiální artwork a hudbu k novému dílu, která nostalgicky připomíná soundtrack z Shadow Of Chernobyl. Nově vývojáři zvěřejnili také pomyslný screenshot, který poukazuje na zachování anomálií a temné atmosféry Zóny.

Více informací bychom se podle všeho měli dozvědět v průběhu tohoto roku, včetně přesnějšího data vydání. Je skvělé, že je pokračování Stalkera v procesu vývoje, ale doporučujeme si nechat očekávání až na později, nebylo by totiž překvapením, kdyby se STALKER 2 opozdil.

Tagy:
Odběr diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Václav
Václav
2 let před
Odpovědět  slevin

ahoj


2
0
Co si o tom myslíš, Stalkere?x