Stalker 2: Heart of Chernobyl se představuje: První gameplay, datum vydání a více

Kategorie: Stalker 2 | komentáře (1)

Těžko po těch letech uvěřit, že se to skutečně děje. Stalker 2 s podtitulem Heart of Chernobyl se na plno, a pro mnohé dosti překvapivě, odhalil na letošní výstavě E3 2021, když na konferenci společnosti Microsoft byl odhalen první gameplay trailer, z něhož lze jen těžce nechytit na rukou husí kůži.

Skvěle vypadající grafiku doprovází tradiční jedinečná atmosféra a velmi zajímavá propracovanost. Nejen, že se nostalgicky vracíme k plápolajícím táborákům a nespočet příběhům, které se v oparech vodky mezi stalkery vypráví, ale dostaneme se také na velmi známá místa z předchozích dílů série. O samotné zóně samozřejmě nemluvě, tady v rámci Stalkera zůstaneme zapečeni zřejmě na dobro, ale to je co chceme, nebo ne?

Kolem příběhu jsou stále ještě otazníky. Víme jen, že hlavním hrdinou nového pokračování bude stalker Skif. Nedá se ovšem s přesností říci, zda producenti již zcela zanevřeli na Streloka, který nás doprovázel v posledních třech dílech. Jisté však je, že jsme zpět v Zóně po druhém výbuchu z roku 2006. Zóna je podle všeho mnohem nebezpečnější. Smrtelné anomálie nejsou jedinou hrozbou, na kterou budeme moci v divočině narazit. Vrací se staří znamí v podání bloodsuckera, snorka, nepřátelských frakcí a dalších mutantů, kteří se pobytem v zóně nadrobro zdegenerovali.

Aby toho nebylo málo, můžeme si už teď porovnat, jestli nového Stalkera na našich mašinách rozjedeme. Stalker 2: Heart of Chernobyl každopádně výjde i na konzole Xbox Series, zatímco na ohlášení Playstation 5 verze se zatím úpěnlivě čeká.

Stalker 2: Heart of Chernobyl minimální požadavky

  • Procesor: na úrovni AMD Ryzen 5 1600X nebo Intel Core i5–7600K
  • RAM: alespoň 8 GB
  • Grafika: na úrovni AMD Radeon RX 580 8GB nebo NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
  • Disk: alespoň 150 GB SSD

Stalker 2: Heart of Chernobyl doporučené požadavky

  • Procesor: na úrovni AMD Ryzen 7 3700X nebo Intel Core i7–9700K
  • RAM: alespoň 16 GB
  • Grafika: na úrovni AMD Radeon RX 5700 XT 8GB nebo NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB nebo NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB
  • Disk: alespoň 150 GB SSD

Je to skvělý návrat, který se nedá neslavit. Stalker 2: Heart of Chernobyl vyjde 22. dubna 2022 a my se extrémně těšíme. V rámci možností se taktéž budeme snažit o častější aktualizace a comeback naší původní fanstránky, jak se patří.

Nového Stalker 2: Heart of Chernobyl si také můžete včas předobjednat.

Good hunting, stalker.

Zdroj: E3 2021 | Tagy: ,
Odběr diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ynna
Ynna
3 let před

Skvělej článek 🔥