Vývoj Stalker 2 skončil, vše nahrazuje Survarium

Kategorie: Zajímavosti | Napsat komentář

Update: Tvůrci Stalkera přes Twitter prohlásili, že Bethesda práva na značku nevlastní (což je skvělá zpráva).  Práva stále patří zakladateli studia GSC , Sergii Grygorovychovi. Zároveň však vývojáři mluví i o smrti Stalkera, takže to vypadá, že minimálně z herního hlediska je se sérií definitivní konec. Pokud je to pravda, tak tedy sbohem, Stalkere. Bylo nám ctí.

Původní zpráva: Vývoj Stalker 2 byl tentokrát definitivně ukončen. Oznámila to nová společnost (ex-GSC) Vostok Games, jenž se o vývoj druhého Stalkera měla starat. Tým Vostok je složen z naprosto stejných členů (včetně Olega Javorského aspol.), jako bylo původní GSC Game World. Nicméně Vostok Games již není na rozdíl od GSC pod právními spory a plně se soustředí na vývoj her, nikoli na soudní procesy.

Momentálně se však vše motá kolem nové MMOFPS Survarium, nikoli kolem dalšího Stalkera. Zda je ale Stalker série ukončena potvrzeno není. Od posledních zpráv se totiž po internetu šíří informace, že značku a licenci pro vývoj her Stalker zakoupila společnost Bethesda (Fallout, Skyrim aj.), což se zdá jako velice pravděpodobné. Uvidíme jak dopadne oficiální prohlášení obou firem.

Odběr diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře