Během mise A Minor Incident navštíví Skif několik míst, kde hledá ochranu před Faustovými psionickými schopnostmi. Na této stránce průvodce se dozvíte, kde najít profesora Ozerského, jak aktivovat X-Network a kde najít mutanta se speciálním obojkem.
Navigace
Jak se dostat do STC Malachite?
Mise „Drobná nehoda“ začne ihned po dokončení úkolu „Assault on the Duga“. Vydejte se do STC Malachite, severně od radaru Duga.
Vchod se nachází v severní části komplexu. Vstupte zelenými dveřmi.
Uvnitř vás zastaví voják a odepře vám vstup. Pokud však zvolíte dialogovou možnost „Byl jsem v Duga“, strážný vás pustí.
Jděte do kanceláře profesora Ozerskyho v prvním patře.
Promluvte si s vědcem. Pošle vás na misi do nedalekého výzkumného zařízení, kde navážete spojení s X-Network.
Jak aktivovat spojení s X-Network?
Základna se nachází západně od Malachitu. Vchod je na úpatí malého kopce.
Po vstupu do prvního patra budete napadeni mutovanými hlodavci.
Projděte kancelářským prostorem a poté dveřmi na pravé straně.
Po vstupu do kanceláře (z níž před chvílí vyběhli hlodavci) vezměte dokumenty ležící na stole.
Vraťte se do kanceláře a vezměte pojistku ležící vedle mrtvoly uprostřed místnosti.
Vraťte se do kanceláře a nainstalujte pojistku do obvodu za stolem. Nakonec zapněte systém pomocí páky na zdi.
Okolní mrtvoly ožijí jako zombie. Pokuste se je zastřelit, než se stačí postavit a zaútočit.
Jakmile se v budově zapne proud, otevřou se ocelové dveře v jedné z bočních místností. Projděte jimi a vyjděte po schodech.
O patro výš najdete kancelář. Seberte pokyny ze stolu na konci místnosti, čímž automaticky splníte volitelný úkol.
Projděte dveřmi nalevo od stolu. Pak zahnete doleva a vyjděte na schodiště. Vyjděte do nejvyššího patra.
V nejvyšším patře na vás čeká velká místnost, kde se nachází Kontrolor. Porazte mutanta.
Stiskněte červené tlačítko na ovládací konzoli.
Jak odstranit překážku z kolejí?
Aktivace systémů selže. Koleje blokuje překážka. Opusťte kontrolní místnost a vydejte se směrem k cvičišti (východ z budovy je vpravo).
Vytáhněte střelnou zbraň a zastřelte Chiméru ležící na kolejích. Poté se vraťte do budovy a zavřete za sebou dveře.
Chiméra je extrémně nebezpečný mutant, se kterým se během této mise nemusíte utkat. Pokud však chcete usnadnit pozdější opuštění zařízení, stojí za to se této hrozby zbavit.
Chiméry nejsou příliš dobré v zacházení s dveřmi. Nalákejte bestii ke vchodu a zaútočte na zmateného mutanta krátkými salvami. Dávejte však pozor, abyste se nevykláněli příliš – nervózní mutant vás může rychle zabít, pokud nebudete opatrní.
Po poražení hrozby stiskněte znovu červené tlačítko a počkejte na dokončení procedury.
Profesor Ozersky vám dá pokyn, abyste kontaktovali Richtera. Jděte do baru 100 Rads v Rostocku.
Jak získat obojek od mutanta?
Vchod do baru se nachází v betonovém bunkru v jižní části osady. Vejděte dovnitř a promluvte s Richterem.
Ten vám dá za úkol získat obojek od mutanta. Tuto výzvu můžete přijmout sami, ale podle našeho názoru je nejjednodušší požádat Richtera o pomoc. Vyberte příslušnou možnost dialogu a požádejte ho, aby vás zavedl na místo lovu. Richter váš návrh přijme.
Zavede vás do oblasti kolem Divokého ostrova. Před ruinami domu potkáte dva vojáky, kteří vám pomohou mutant ulovit. Když vstoupíte do budovy, bestie vás napadne.
- V prvních vteřinách boje se soustřeďte na sledování mutanta. Ten totiž dokáže vyvolávat iluze sebe sama. Pokud ztratíte „originál“ z dohledu, bude pro vás obtížné ho znovu najít.
- Vyhoďte do vzduchu plynovou láhev, když mutant vyběhne z ruin domu.
- Dávejte pozor, abyste se nedostali do palebné linie spojeneckých vojáků.
Jakmile je bestie poražena, vyndejte z jejího těla obojek a doručte ho Richterovi.
Po rozhovoru mise skončí.







